Blog

Joomla! 3.x. Praktyczny kurs Joomla! 3.x. Praktyczny kurs
24 Paź

Joomla! 3.x. Praktyczny kurs

Przez 
(2 głosów)

Dosłownie chwilę temu pojawiła się nowa odsłona książki z serii Praktyczny kurs Sławka Pieszczka. Tym razem dotyczy ona wersji Joomla! 3.x. 

Książka porusza wiele istotnych kwestii związanych z obsługą tego wspaniałego CMS-a jakim jest Joomla! Poczynając od instalacji i konfiguracji systemu na samym początku etapu tworzenia strony, poprzez prace edycyjne i administracyjne, na kwestiach bezpieczeństwa kończąc. 

Zapytasz, czy ta książka jest dla Ciebie? Owszem. Czy jesteś początkującym, raczkującym użytkownikiem Joomla!, czy o istnieniu tego CMS-a dowiedziałeś się dopiero z tego artykułu, czy też pracujesz już z Joomla! przez długie lata. Doświadczenie zdobyte przez Sławka podczas wieloletniej pracy nauczyciela, uczącego swoich uczniów między innymi obsługi tego systemu zarządzania treścią, jego istnienie w społeczności Joomla! jako osoby dość barwnej (bez niego wszystkie spotkania nie byłyby takie same) oraz zdobycie przez niego jako pierwszej i jedynej - póki co - osoby w Polsce Certyfikatu Autoryzowanego Administratora Joomla dają się we znaki na każdym kroku podczas czytania tej książki.

O ile Joomla 2.5. Praktyczny kurs była pozycją dobrą, o tyle Joomla! 3.x Praktyczny kurs jest pozycją wyśmienitą. Dla raczkujących będzie ona kopalnią wiedzy, opisanej w prosty i przejrzysty sposób, który Sławek wyrobił sobie podczas publikowania kolejnych pozycji książkowych. Natomiast dla starych wyjadaczy, w tym mnie, pozwala ona na przypomnienie sobie paru szczegółów, które często umykają uwadze ze względu na pewną już rutynę w pracy.

Także będąc w pełni zmysłów i z całego serca polecam i zapraszam do lektury.

Książkę można zakupić bezpośrednio w wydawnictwie Helion oraz w dobrych księgarniach

Czytany 2436 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 26 czerwiec 2018 12:54
Morphic

Webmaster, programista i core programmer z wieloletnim doświadczeniem. Z Joomla! związany od czasów Mambo.

Strona: www.morphic.pl